Široký výběr studničních skruží a poklopů na jednom místě.

14.09.2023
Vzhledem ke stále větším teplotním vlivům v průběhu roku, je realizace studní na Vaších zahradách stále žádanější.  Studny jsou ideálním zdrojem vlastní vody na Vaší zahradě, chalupě nebo chatě. Zásobení vlastní vodou ze studny je stále oblíbenějším řešením napojení domu či chaty k vodovodnímu řádu, ale také rostoucích nákladů na vodné a stočné. Proto jsme se rozhodli, že studniční skruže a poklopy nově zařadíme do našeho portfolia.  
Studniční skruže jsou ekologické, odolné vůči mrazu a dalším vlivům prostředí, jsou rozměrově stálé a trvanlivé. Skruže pro studnu přesnějšího uložení jsou tvarovány pro spojení na péro a drážku. Kruhové betonové poklopy pro zakrytí studny nebo šachty se dodávají půlené nebo celé.
Studniční skruž, slouží k budování studní, nebo záchytných, vodoměrných a dalších šachet. Betonový výrobek je vyráběný technologií z vibrolisovaného betonu pevnostní třídy C45/50 s různou sílou stěny.
Betonový poklop slouží k zakrytí studny. Jedná se o bezpečnostní prvek, který je pevný a odolný, zamezuje znečištění studny dešťovou vodou i dalšími povrchovými nečistotami. Brání vniknutí drobných živočichů (např. slimák, myš, užovka či ještěrka), kteří mohou svou přítomností ve studnách způsobit nemalé potíže.
Poklopy na studny či šachty jsou vyrobeny z hladkého pohledové betonu a dodávají se půlené nebo celé. Jednotlivé dílce díky svému tvaru do sebe zapadají a tvoří pevný zámek. Tyto betonové poklopy lze použít pro zakrytí studny či šachty vystavěné z betonových skruží, či z jiného materiálu. Betonové poklopy lze dodávat s dírou sloužící např. jako: větrání, umístění hadice od čerpadla nebo možnost umístění ocelových dvířek.
 
Studniční skruže očas plní i netradiční funkce, dají se využít jako nádoba na odchycení přebytečné vody, nebo jako obří kruhový květináč na parkovištích či čerpacích stanicích, kde zároveň zabrání nežádoucímu vjezdu vozidel s vysokou tonáží.