Stropní panely Strání | Zlínský kraj

Dovolte, abychom Vám představili naši další referenci. Na hrubé stavbě rodinného domu v podhůří Bílých Karpat najdete opět komplexní portfolio produktů STAVBA.CZ. Ztracené bednění Prescot, obvodové a příčkové zdivo LeierPLAN a samozřejmě stropní systém, o kterém bychom chtěli povědět něco více. Stropy Prespan od slovenského výrobce betonových stavebních prvků Stadreko se vyznačují výbornou kvalitou, rychlou montáží a skvělou cenou.

Akce "Stropní panel – Strání" začala nápočtem jednotlivých betonových dílců. Z důvodu mírné odchylky reálné výstavby od projektové dokumentace došlo na žádost investora k fyzickému přeměření a následné úpravě nutných parametrů obchodními zástupci ze STADREKA a STAVBA.CZ. Jakmile jsme měli všechny správné kóty k dispozici, mohli jsme zahájit práce na kladečském plánu (je součástí naší nabídky bezplatných služeb), včetně samotné výroby betonových panelů. Po několika dnech výroby a nezbytné doby na “vyzrání betonu” čekalo dvaatřicet stropních panelů na své uložení.

Den D je zde. Začínáme pokládkou panelů na zdivo přesně podle kladečského plánu. Dopravu a samotné uložení provádíme pomocí hydraulické ruky (HR). Žádné složité přenášení, ani pracná manipulace navíc. Pracovní čas se tak krátí o hodiny. Prostor pro manipulaci a uložení panelů ztěžuje nadzemní elektrické vedení, nicméně cenné zkušenosti obsluhy HR se zde náramně hodí. Máme hotovo. Pokládka a veškeré související práce zabraly cca 5 hodin. Následovala tvorba věnce a hurá na zakládání 2. NP.

Téměř ve všech případech při použití stropních panelů v porovnání se skládanými stropy (stropní nosník a vložka) odpadá značná pracnost. Především s ruční manipulací jednotlivých nosníků a vložek a podstojkováním či dodatečnou nadbetonávkou skládaného stropu. V případě správného naplánování nevznikají na stavbě zbytečné časové prodlevy, a odpadají tak technologické přestávky. V kombinaci se skvělou cenou se jedná o zajímavou alternativu řešení stropních systémů.

Dodavatelem materiálů byly Vastap stavebniny.

Děkujeme, že jste se podívali na referenci panelových stropů Prespan. Pokud zvažujete stavbu rodinného domu či developerského projektu, neváhejte nás kontaktovat, případně vyplňte poptávkový formulář s nezávaznou kalkulací ZDARMA. Naleznete jej u každého produktu nebo na úvodní stránce. 

Použité materiály:

Stropní systém:

Betonový stropní panel

Ztracené bednění:

STADREKO ZB 30

Obvodové zdivo:

LeierPLAN 30 broušená

Příčkové zdivo:

LeierPLAN 11,5 broušená

Britterm 8,5 broušená

Překlady:

nosné překlady VC Leier MDE

Pojivo:

Malta na tenkou spáru LeierPLAN